Prace twórców z Łódzkiej Szkoły Filmowej w galerii Politechniki Łódzkiej

Data dodania
Kategorie

Wystawa „Widok na Animację” w Galerii Biblio-Art PŁ prezentuje prace kilkunastu wykładowców i twórców, działających na pograniczu plastyki, fotografii i filmu związanych z kierunkiem animacji i efektów specjalnych w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Image

„Cieszymy się, że naszą twórczość artystyczną możemy pokazać w centrum myślenia ścisłego” - tymi słowami Anna Maria Zarychta, prorektor ds. nauki i twórczości artystycznej Szkoły Filmowej w Łodzi otworzyła na Politechnice Łódzkiej wystawę prac pracowników uczelni artystycznej.

Do czerwca w Galerii Biblio-Art (w Bibliotece Głównej PŁ) można oglądać: plakaty filmowe, lalki animacyjne, fotografie, komiksy, grafiki, obrazy, fragmenty filmów animowanych, jakie wykładowcy Szkoła Filmowa przygotowali na wystawę "Widok na animację".

„Teoretycznie są to dwa różne światy, praktycznie jest to ta jednolitość łódzkiej społeczności akademickiej” – podsumowuje dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich PŁ.

Serdecznie zapraszamy.