Kategorie
Łódzkie Dni Informatyki od 2017 roku są współorganizowane przez łódzkie uczelnie – Politechniką Łódzką, Uniwersytet Łódzki oraz Społeczną Akademią Nauk ze wsparciem Łódzkiego Klastra ICT (który zrzesza przedsiębiorstwa branży ICT w regionie łódzkim). ŁDI stanowią doskonały przykład współpracy międzyuczelnianej, z której korzystają wszyscy interesariusze – studenci łódzkich szkół wyższych, uczniowie szkół średnich z regionu łódzkiego (nasi potencjalni przyszli studenci), a także sam region i będące w naszym otoczeniu przedsiębiorstwa szeroko pojętej branży informatycznej.
Kategorie
Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich rozpoczęło się w czwartek 26 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego posiedzeniem Prezydium KRASP. Odbyła się tam również pierwsza, wewnętrzna sesja Zgromadzenia. W drugim dniu obrady przeniosły się do budynku Alchemium na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Współgospodarzami Zgromadzenia, oprócz UŁ i PŁ, były też pozostałe uczelnie Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego – Uniwersytet Medyczny, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego i Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów.
Kategorie
Współpraca między Uniwersytetem Łódzkim a Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi trwa od dawna, lecz to w lutym 2023 r. obie strony podpisały pierwsze porozumienie, dzięki któremu podejmowane razem działania weszły w kolejny etap współpracy. Na potrzeby realizacji projektów z pogranicza nauki i sztuki wygospodarowano dwie przestrzenie wystawienniczo-edukacyjne. Zorganizowane zostały w nich już liczne wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady, a plany kulturalne UŁ i ASP sięgają na ponad rok w przód!
Kategorie
2 października 2023 r. w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina nowy rok akademicki zainaugurowały wspólnie łódzkie uczelnie: Politechnika, Uniwersytet, Uniwersytet Medyczny, Szkoła Filmowa oraz Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Muzyczna.
Kategorie
ECO CPR – Ekologiczny fantom do nauczania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych to wynalazek naukowców Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fantom ma funkcję edukacyjną i będzie wykorzystywany w praktycznej nauce udzielania pierwszej pomocy.
Kategorie
Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Rektorów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za najlepszą międzyuczelnianą publikację naukową w 2021 roku. Dwa zespoły naukowców otrzymały po 40 tys. zł za wspólne publikacje w międzynarodowym czasopiśmie „International Journal of Molecular Sciences”.
Kategorie
- Wyrażamy przekonanie, że ukształtowana przez dekady różnorodność łódzkich publicznych szkół wyższych, wzmocniona wielokulturowymi tradycjami Łodzi, nie stoi w sprzeczności, lecz jest najsilniejszym fundamentem jedności, którą wspólnie zamierzamy budować w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego (ŁPA) - to fragment deklaracji, którą (29.11) podpisali rektorzy łódzkich uczelni publicznych w Akademii Muzycznej.