Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych

Kategorie

Łódź gościła ponad stu dziekanów i prodziekanów wydziałów chemicznych z polskich uczelni.

Image

Dwudniowe spotkanie (1-2 lutego 2024 r.), które odbyło się w Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim, było poświęcone zarządzaniu, finansom, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz kształceniu studentów na wydziałach, które należą do najbardziej renomowanych w Polsce.

Jak mówi dziekan Wydziału Chemicznego PŁ prof. Małgorzata I. Szynkowska-Jóźwik:

Nasz Zjazd jest dla władz wydziałów chemicznych kluczowym spotkaniem. Gościmy przedstawicieli ważnych dla naszego środowiska instytucji: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Doskonałości Naukowej, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Dzięki temu dyskusje o skutecznym zarządzaniu naszymi wydziałami i perspektywach rozwoju naukowego oraz dydaktycznego są merytoryczne i wymierne. Dzięki współorganizacji wydarzenia z Uniwersytetem Łódzkim, Zjazd jest też dobrym forum do przedstawienia i popularyzacji idei Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie Politechniki Łódzkiej.